مشخصات فایل{دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری هویت فرهنگی و شبکه های اجتماعی (فصل دوم)}

مشخصات فایل /دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری هویت فرهنگی و شبکه های اجتماعی (فصل دوم)/ اِس پی|مشخصات فایل|32008095|spi1990524|مباني نظري و پيشينه پژوهش هویت فرهنگی و شبکه های اجتماعی,دانلود مباني نظري هویت فرهنگی,مباني نظري پايان نامه شبکه های اجتماعی,فصل دوم شبکه های اجتماعی,ادبيات نظري شبکه های اجتماعی,پیشینه نظری شبکه های اجتماعی,پيشينه پژوهش پايان نامه فرهنگ هویت
با ما همراه باشید با موضوع دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری هویت فرهنگی و شبکه های اجتماعی (فصل دوم)دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق هویت فرهنگی و شبکه های اجتماعی(فصل دوم) در 49 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از پیشینه پژوهش و مبانی نظری:

هویت فرهنگی
فرهنگ، به عنوان شناسنامه یک ملت است وهویت فرهنگی، به عنوان سند تاریخی تلاش ها و خلاقیت ها، افتخارات و در مجموع فراز و فرودهاي افتخارآمیز یا عبرت آموز گذشته و حال یک ملت محسوب می شود. حفظ هویت فرهنگی هر ملتی در تعامل با سایر فرهنگ ها، دغدغه وطن دوستانی است که از آبشخور آن فرهنگ سیراب شده اند و با لالایی آرامبخش و جان نواز مام میهن در بستر آن فرهنگ رشد و تکامل فکري و معنوي پیداکرده اند(سعیدي کیا، .(23:1385
آنچه که هر جامعه را از جوامع دیگر تمیز می دهد، خصوصیاتی است که شناسنامه فرهنگی آن جامعه به حساب می آید. مجموعه مناسك عام، سنت ها، اعياد، اسطوره ها، عرف ها، شيوه هاي معماري، تاریخ و گذشته تاریخی، وطن و سرزمین، نیاکان، باورها، زبان، عقاید، دین و اسطورههاي مذهبی، حماسه ها، هنر و ادبیات کهن، نژاد، قومیت و سنن قومی عناصري هستند که ”هویت فرهنگی“ هر جامعه را میسازند)روح الامینی، 111:1382).
آنتا دیوپ انسان شناس آفریقایی، در مقاله اي در باره هویت فرهنگی مینویسد: هویت فرهنگی هر جامعه به سه عامل بستگی دارد: تاریخ، زبان و روان شناختی. گرچه اهمیت عوامل فوق در موقعیتهاي تاریخی و اجتماعی مختلف یکسان نیست با این وجود هر گاه این عوامل به طور کلی در یک ملت یا فرد وجود نداشته باشد، هویت فرهنگی آن ملت یا فرد ناقص می شود و تلفیق موزون این عوامل، یک وضعیت ایده آل است_(پیام یونسکو ٥ شهریور و مهر).

شکل ‏گیری و ‏تحول شبكه‏ هاي اجتماعي در ‏جهان
نخستین بار مفهومی با عنوان شبکه‌های اجتماعی اینترنتی با قالب امروزی در سال 1960 اولین بار در دانشگاه ایلی نویز در ایالت متحده امریکا مطرح شد. پس از آن در 1997 نخستین سایت شبکه اجتماعی اینترنتی به آدرس SixDegrees.com راه‌اندازی شد. این سایت به کاربرانش اجازه ایجاد پروفایل داد تا آنها بتوانند لیستی از دوستانشان ایجاد کنند. البته این سایت در آن موفق نشد و بعد از سه سال متوقف شد.
بعد از آن، انفجار تجارت در وب سایت‌های اجتماعی در سال 2002 باعث به وجود آمدن شبکه‌های اجتماعی فرنداستر ، اورکات و لینکداین شد و باعث شکوفایی قارچ گونه وب سایت‌های شبکه‌های اجتماعی در اینترنت شد.
در سال 2004، سایت های شبکه اجتماعی فرنداستر با 7 میلیون کاربر و مای اسپیس با 2 میلیون کاربر صاحب بیشترین کاربران در این حوزه بودند. در همین سال سایت شبکه اجتماعی فیس بوک توسط مارک زوکربرگ در خوابگاه دانشگاه هارواد راه اندازی شد(منفرد،53:1391).

بررسی پژوهش های پیشین
پژوهش‌هاي پيشين خارجي
- ساختار هويت در فيس‏بوك: قدرت ديجيتالي در ارتباطات كنترل شده عنوان تحقيقي است که در دانشگاه تمپل ايالات متحده و در دپارتمان جامعه‏شناسي اين دانشگاه و با روش تحليل محتوا هويت‏هاي ابراز شده در فيس‏بوك مورد بررسي قرار گرفته است.
در چكيده اين تحقيق آمده است: «تحقيقات اوليه روي اظهارات آنلاين، اساساً بر ساختارهاي هويت در محيط‏هاي تخلصي آنلاين (محيط‏هايي كه در آن كاربران با نام مستعار ظاهر مي‏شوند) متمركز شده است. بيش‏تر مطالعات اخير به بررسي ويژگي‏هاي عملكرد افراد در محيط‏ هاي آنلاين با جنبه تخلصي كمتر (مانند سايت‏هاي اينترنتي قرارعشقي) پرداخته و يافته‏هاي متفاوتي را گزارش كرده‏اند. مطالعه كنوني به پژوهش ساختارهاي هويتي فيس‏بوك محيط آنلاين غير تخلص (محيطي كه در آن كاربران با نام واقعي ظاهر مي‏شوند) كه به تازگي پديد آمده است پرداخته‏اند. براساس تحليل محتواي 63 حساب(اكانت) فيس‏بوك اين نتيجه حاصل شده است كه شخصيت‏هاي مطرح شده در اين محيط‏هاي غير تخلصي با هويت‏هاي پديد آمده در محيط‏‏ هاي تخلصي تفاوت دارند و كاربران فيس‏بوك، خصوصيات خويش را به طور ضمني و مفهومي و نه صريح ابراز مي‏كنند.

پژوهش‏های پیشین داخلی
-يونس نوري مرادآبادي در تحقیقی با عنوان بررسي گرايش دانشجويان دانشگاه‏ هاي تهران به شبكه اجتماعي فيس‏بوك و عوامل مرتبط با آن (بررسي تطبيقي ديدگاه‏ هاي خبرگان رسانه وكاربران فيس‏بوك) در سال 1391 با راهنمایی دکتر مجتبي اميري و مشاوره دکتر هادي خانيكي برای دریافت درجه کارشناسی ارشد در رشته ارتباطات در دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران، انجام داده است.
در اين پژوهش محقق براي بررسي عميق ‏تر موضوع دو گروه را از دو جامعه متفاوت (كاربران و خبرگان رسانه) با استفاده از روش پيمايش (پرسشنامه محور) به ترتيب با حجم نمونه 400 و 50 انتخاب و تحليل كرده است.
نتايج تحليل داده ‏ها كه بر مبناي 4 متغير اصلي (گرايش سياسي، ماهيت مخاطب، پايگاه اجتماعي- اقتصادي و اعتماد به رسانه‏ هاي داخلي) صورت گرفته است، نشان داد كه متغيرهاي ميزان اعتماد به رسانه‏ هاي داخلي، پايگاه اجتماعي- اقتصادي و فعال يا منفعل بودن مخاطب بر ميزان استفاده و رضامندي و در نهايت گرايش به فيس‏بوك تأثيرگذار بوده است. همچنين داده ‏ها رابطه ‏اي ميان نگرش سياسي و گرايش به فيس‏بوك را نشان نداده همچنين داده ‏ها رابطه ‏اي ميان نگرش سياسي و گرايش به فيس‏بوك را نشان نداده‏ اند و اين فرضيه رد شده است. در نهايت به بررسي تطبيقي ديدگاه خبرگان با كاربران براساس ابعاد مختلف متغير وابسته پرداخته شد كه تحليل نهايي نشان داد خبرگان در ابعاد مختلف متغير وابسته ميزان استفاده و رضامندي و نقش اين ابعاد را در گرايش به فيس‏بوك را از خود كاربران بيش‏تر ارزيابي كرده‏ اند.

قهرست مطالب مبانی نظری و پیشینه نظری هویت فرهنگی و شبکه های اجتماعی (فصل دوم) به صورت زیر می باشد:
هویت فرهنگی و شبکه های اجتماعی
فرهنگ
2-1-2- هویت
3-1-2- هویت فرهنگی
4-1-2- ابعاد هویت فرهنگی
1-4-1-2- بعد اجتماعی
2-4-1-2- بعد تاریخی
3-4-1-2- بعد جغرافیایی
4-4-1-2- بعد دینی
5-4-1-2- بعد فرهنگی/میراث فرهنگی
6-4-1-2- بعد زبانی
شبکه های اجتماعی
مفهوم شبکه های اجتماعی
1-2-2- شکل‏گیری و ‏تحول شبكه‏هاي اجتماعي در ‏جهان
2-2-2- ایران و شبكه‏هاي اجتماعي مجازی
3-2-2- آشنایی با رسانه های اجتماعی و شبکه های اجتماعی
4-2-2- ویژگی های رسانه های اجتماعی
5-5-2-ویژگی های انحصاری شبکه های اجتماعی
1- خرد جمعی در شبکه های اجتماعی
2- مطالعه خروجی شبکه های اجتماعی
3-شبکه های اجتماعی و تبلیغات آنلاین
4-کاربران گزینش گر
5-انتقال فرهنگ های مختلف
6- اعتماد و صداقت
1- اعتماد و صمیمیت
6-2-2- ویژگی های شبکه اجتماعی فیس بوک(facebook)
1- هويت
2- به اشتراک گذاشتن متن، صدا ، عکس، فيلم
2- گروه ايجاد کردن
3- دوستي
4- چند رسانه‏اي
5- ايجاد صفحه براي افراد معروف
8 - جهاني بودن (مترجم گوگل)
6- سرگرمي
7- جستجو شدن
8- اطلاع‏رساني و خبررساني
9- رسانه نسل جوان
10- تحرك اجتماعي
7-2-2- کارکرد‏های منفی شبكه‏هاي اجتماعي
1- تأثیرات منفیِ رفتاری
2- انزوا و دور ماندن از محیط های واقعی اجتماع
3- فرهنگ زدايي
4- مقاومت در برابر ارزشهاي اخلاقي و فرهنگي
5- نقض حریم خصوصی افراد
8-2-2- کارکردهای مثبت شبكه‏هاي اجتماعي
9-2-2- انگیزه های مخاطبان برای پیوستن به شبکه های اجتماعی
10-2-2- انواع شبکه های اجتماعی
11-2-2- شبکه اجتماعی فيس بوک
گفتار سوم: بررسی پژوهش های پیشین
1-3-2- پژوهش‌هاي پيشين خارجي
2-3-2- پژوهش‏های پیشین داخلی
چارچوب نظری
4-2- مبانی نظری
1-4-2- نظریه بازنمایی
2-4-2- مفهوم هویت و فرهنگ در نظریه بازنمایی هال
3-4-2- مکتب ساخت- کارکرد
کارکرد گرایی
4-4-2- مفهوم كاركرد
5-4-2- ساختار گرایی
6-4-2- مفاهيم و اصول ساخت گرايي
7-4-2- نظریه ساخت گرایی و کارکردگرایی ساختاری
8-4-2- مفهوم هویت در دیدگاه گیدنز
9-4-2- نظریه حوزه عمومی هابرماس
فهرست منابع

چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و آماده پرينت بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.

توضیحات: پرداخت توسط همه کارتهای عضو شتاب در درگاه بانک پاسارگاد امکان پذیر است. شما پس از خرید (مبانی نظری و پیشینه نظری پژوهش هویت فرهنگی و شبکه های اجتماعی (فصل دوم)) سریعآ لینک دانلود در اختیارتان قرار می گیرد و می توانید آن را دانلود کنید.

نکته: شما می توانید هرگونه سوال را با مسئول پژوهش نگین فایل در میان بگذارید