مشخصات فایل{پاورپوینت درس نوزدهم مطالعات اجتماعی پایه نهم کارکردهای خانواده}

مشخصات فایل /پاورپوینت درس نوزدهم مطالعات اجتماعی پایه نهم کارکردهای خانواده/ اِس پی|مشخصات فایل|50609416|spi1990524|دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 19,مطالعات اجتماعی نهم,کلاس نهم,پایه نهم,قسمت کارکردهای خانواده
با ما همراه باشید با موضوع پاورپوینت درس نوزدهم مطالعات اجتماعی پایه نهم کارکردهای خانواده
نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 28 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:
بنیان خانواده بر ازدواج استوار است. ازدواج (نکاح) پیمانی است که به موجب آن یک زن و مرد در زندگی با هم شریک و متحد می شوند و خانواده ای را تشکیل می دهند. هدف نکاح تشکیل خانواده است. تمایل به تشکیل خانواده و داشتن فرزند در نهاد انسان گذاشته شده و تشکیل زندگی خانوادگی، امری طبیعی و فطری و براساس نظام خلقت است. ... هیچ بنیادی در نزد خدا، پسندیده تر از بنیاد ازدواج و خانواده نیست. رسول اکرم (ص) وسایل الشیعه، ج 14 خانواده، واحد بنیادین جامعه و کانون رشد و تعالی انسان است. به نظر شما،خانواده به کدامیک از نیازهای فرد و جامعه پاسخ می دهد و کارکردهای آن چیست؟ یکی از مهمترین کارکردهای خانواده در طول تاریخ، فرزندآوری بوده است. تقویت بنیان خانواده تداوم نسل انسان توسعه و استحکام خانواده نشاط اعضای خانواده برکت برای خانواده اولین شرط بقای هر جامعه ای، جمعیت آن است. بدون وجود جمعیت کافی در یک جامعه، فعالیت های آن دچار اختلال می شود. درصورتی که جمعیت یک جامعه منقرض گردد، آن جامعه، نابود می شود واز بین می رود. نیاز به مهر و محبت یا نیاز عاطفی از نیازهای اساسی انسان است. خانواده، مهمترین کانون حمایت و مراقبت عاطفی از افراد است. محبت کودکان از سال های نخستین زندگی خود در آغوش گرم پدر و مادر با مهربانی و محبت آشنا می شوند و با پرورش یافتن در دامان آنها، مهربانی و ازخودگذشتگی و نیکوکاری را می آموزند. مهر و محبت والدین به یکدیگر و والدین به کودکان موجب آرامش در کانون خانواده می شود. اعضای خانواده از یکدیگر مراقبت می کنند. نوزاد انسان بر خلاف حیوانات ناتوان در برطرف کردن نیازهای زیستی و بدنی نیاز به مراقبت برای ادامۀ زندگی مراقبت از سوی دیگر، انسان ها در دورۀ سالمندی نیز دچار ضعف و ناتوانی می شوند و بدون مراقبت، قادر نیستند خود را به خوبی اداره کنند. علاوه بر دورۀ کودکی و سالمندی، در میانۀ این دو دوره نیز اعضای خانواده در شرایط مختلف مانند بیماری یا حوادث به مراقبت از یکدیگر نیاز پیدا می کنند. گفت و گو کنید. امروزه مؤسساتی چون مهدکودک ها و خانه های سالمندان مراقبت از بعضی از اعضای خانواده را در دوره هایی از زندگی به عهده گرفته اند.
به نظر شما مزایا و معایب مهدکودک ها و خانه های سالمندان چیست؟
چه دلایلی برای نظر خود دارید؟ رفع نیازهای مادی اعضای خانواده به خوراک، پوشاک، مسکن و وسایل زندگی نیاز دارند. رفع نیازهای مادی و اقتصادی خانواده برعهدۀ سرپرست خانواده، یعنی پدر، است. هرچند امروزه در شهرها و روستاها، عدّه ای از زنان نیز دوش به دوش مردان با فعالیت های اقتصادی و کسب درآمد در رفع نیازهای خانواده مشارکت و همراهی می کنند. هر فرد در جامعه ای متولد می شود و برای آنکه بتواند در جامعه زندگی کند، باید عقاید و ارزش ها و هنجارها و به عبارت دیگر، شیوۀ زندگی کردن در آن جامعه را بیاموزد. جامعه پذیری ( اجتماعی شدن) اجتماعی شدن، هم نیاز فرد و هم نیاز جامعه است. شکل گیری هویت و شخصیت افراد تداوم جامعه اجتماعی شدن در سراسر زندگی فرد رخ می دهد اما مهم ترین مرحلۀ آن دوران اولیۀ زندگی افراد در خانواده است یکی از کارکردهای مهم و اساسی خانواده، تربیت اعضای خانواده است. والدین نه تنها مسئول رفع نیازهای عاطفی و زیستی و معیشتی فرزندان هستند .این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس مطالعات اجتماعی پایه نهم: (درس اول الی درس بیست و چهارم)


پاورپوینت درس اول مطالعات اجتماعی پایه نهم: گوی آبی زیبا


پاورپوینت درس دوم مطالعات اجتماعی پایه نهم: حرکات زمین


پاورپوینت درس سوم مطالعات اجتماعی پایه نهم: چهرهٔ زمین


پاورپوینت درس چهارم مطالعات اجتماعی پایه نهم: آب فراوان، هوای پاک


پاورپوینت درس پنجم مطالعات اجتماعی پایه نهم: پراکندگی زیست بوم های جهان


پاورپوینت درس ششم مطالعات اجتماعی پایه نهم: زیست بوم ها در خطرند


پاورپوینت درس هفتم مطالعات اجتماعی پایه نهم: جمعیت جهان


پاورپوینت درس هشتم مطالعات اجتماعی پایه نهم: جهان نابرابر


پاورپوینت درس نهم مطالعات اجتماعی پایه نهم: ایرانی متحد و یکپارچه


پاورپوینت درس دهم مطالعات اجتماعی پایه نهم: اوضاع اجتماعی، اقتصادی، علمی و فرهنگی ایران در عصر صفوی


پاورپوینت درس یازدهم مطالعات اجتماعی پایه نهم: تلاش برای حفظ استقلال و اتحاد سیاسی ایران


پاورپوینت درس دوازدهم مطالعات اجتماعی پایه نهم: در جست وجوی پیشرفت و رهایی از سلطهٔ خارجی


پاورپوینت درس سیزدهم مطالعات اجتماعی پایه نهم: انقلاب مشروطیت؛ موانع و مشکلات


پاورپوینت درس چهاردهم مطالعات اجتماعی پایه نهم: ایران در دوران حکومت پهلوی


پاورپوینت درس پانزدهم مطالعات اجتماعی پایه نهم: انقلاب اسلامی ایران


پاورپوینت درس شانزدهم مطالعات اجتماعی پایه نهم: ایران در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی


پاورپوینت درس هفدهم مطالعات اجتماعی پایه نهم: فرهنگ


پاورپوینت درس هجدهم مطالعات اجتماعی پایه نهم: هویت


پاورپوینت درس نوزدهم مطالعات اجتماعی پایه نهم: کارکردهای خانواده


پاورپوینت درس بیستم مطالعات اجتماعی پایه نهم: آرامش در خانواده


پاورپوینت درس بیست و یکم مطالعات اجتماعی پایه نهم: نهاد حکومت


پاورپوینت درس بیست و دوم مطالعات اجتماعی پایه نهم: حقوق و تکالیف شهروندی


پاورپوینت درس بیست و سوم مطالعات اجتماعی پایه نهم: بهره وری چیست


پاورپوینت درس بیست و چهارم مطالعات اجتماعی پایه نهم: اقتصاد و بهره وری