مشخصات فایل{کارآموزی مددکاری اجتماعی گروهی}

مشخصات فایل /کارآموزی مددکاری اجتماعی گروهی/ اِس پی|مشخصات فایل|50676420|spi1990524|
با ما همراه باشید با موضوع کارآموزی مددکاری اجتماعی گروهی

حجم فایل : 815.2 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 65
بسم الله الرحمن الرحیم رشته تحصیلی: مددکاری اجتماعی مددکاری اجتماعی گروهی تعریف:
ارائه خدمات مددکاری گروهی به افراد به منظور رشد استعدادها ظرفیتها و قابلیتها با بهره گیری از روابط و فعل و انفعالات گروهی است تا اعضاء قادر شوند بر مسائل و مشکلات خود فائق آمده بنحو مطلوب تری از عهده وظایف و مسئولیتهای فردی و اجتماعی برآیند.

اهداف حرفه ای مددکاری در خصوص موضوع گروه :
1- بهبود کارآیی افراد گروه: که در این مورد افراد نحوه
کنترل خود بر محیط و پاسخهای مناسب نسبت به محیط و
افراد را فرا می گیرد.
2-کمک به حل مشکل افراد گروه و ارائه راه حل مناسب
3-تأمین سلامت روانی افراد گروه
4- کمک به تصمیم گیری افراد درگروه به مناسبات مشترک
5- دست یافتن به معنای زندگی
6-توسعه روابط متقابل و انسانی با دیگران
مقدمه :
گرچه فعالیت اقتصادی زنان قدمتی به اندازه عمر بشر دارد، اما اشتغال در مفهوم جدید آن که فعالیت اقتصادی مزدوری در ساعات معین و خارج از محیط خانه است، بیشتر محصول جهان صنعتی و جایگزین شدن کار در در کارخانه ها و ادارات به جای فعالیت های کشاورزی و دامداری استکه در کنار خانه و در ساعات انعطاف پذیر، انجام می گرفت.
در قبل از صنعتی شدن اکثر خانمها در کنار بقیه افراد
خانواده و در زمین های کشاورزی و یا دامداری فعالیت
داشته اند اما بعد از صنعتی شدن در کنار مردان در
کارخانه ها و یا ادارات و شرکت های خصوصی یا دولتی
مشغول فعالیت شدند.رشد روزافزون حضور زنان در عرصه های اقتصادی، هم ناشی از تحولات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و هم منشأ تحولاتی در تمام عرصه های فوق؛ مع الوصف، مطالعه پژوهش های کتابخانه ای ارایه شده، تحقیقات میدانی و سیاست و برنامه های نظام در موضوع«اشتغال زنان »، نشان از فقدان عناصر جامعیت، آینده نگری و ضعف مطالعات دینی دارد. از این رو تدوین طرح جامع تفصیلی اشتغال زنان در نظام جمهوری اسلامی که با توجه هم زمان به شرایط کنونی و آینده جامعه ما و جامعه جهانی، ویژگی ها و کارآمدی های زنان، آموزه های دینی و اهداف انقلاب اسلامی، ارایه کننده طرحی کلان و جامع و قابل دفاع باشد، ضرورتی اجتناب ناپذیر استدر این مجال، غرض آن است که صرفاً نکاتی درباره موضوع اشتغال زنان عنوان شود که توجه به آن در تحلیل و اصلاح پدیده موجود تا حدودی راهگشاست.
الف: عوامل رویکرد زنان به اشتغال
اگر علت رویکرد زنان به اشتغال به عنوان یک پرسش مطرح گردد، غالباً پاسخ هایی چون: کمک به اقتصاد خانواده، کمک به اقتصاد ملی، عزت مندی اجتماعی، اثبات قابلیت های زنان در عرصه های اجتماعی، استقلال مالی، فرار از تنهایی ناشی از تجرد یا زمان فراغت، به دست آوردن پشتوانه ای برای ایام پیر...